Protokół z pierwszego spotkania zespołu projektowego

Dnia 20.10.2017 roku odbyło się pierwsze spotkanie naszego trzyosobowego zespołu projektowego. W skład ekipy wchodzi Martyna Pobłocka i Wiktoria Ziegert z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Kamila Młyńska z Technikum Ekonomicznego w Sierakowicach. Działamy pod opieką nauczyciela języka niemieckiego – pani Marty Młyńskiej.

Na pierwszym spotkaniu zapoznałyśmy się z regulaminem konkursu. Ustaliłyśmy plan działania. Każda z nas podała ciekawe propozycje. Pracowałyśmy metodą brainstorming. Pomysłów było cale mnóstwo, wszystkie zostały przedyskutowane, nad każdym się pochyliłyśmy i dokładnie przeanalizowałyśmy. Ustaliłyśmy dalszy przebieg prac, podzieliłyśmy obowiązki w zespole i ustaliłyśmy sposób komunikacji. Będziemy się głównie komunikować w szkole, po szkole i na FB. Terminy naszych spotkań wyznaczyłyśmy na każdą środę i piątek po szkole o 18.00, a w szkole- z panią Martą Młyńską- we wtorki od 14: 30 i doraźnie w razie potrzeb.

Zdecydowałyśmy się, aby podejść do projektu w sposób innowacyjny. Postanowiłyśmy przygotować film własnego autorstwa, do którego wykonałyśmy zadania multimedialne i pomoce dydaktyczne. Ponieważ na lekcji języka niemieckiego przerabiałyśmy akurat dział „Freizeit” stwierdziłyśmy, że będzie to idealna możliwość lepszego opanowania słownictwa i struktur gramatyczno- leksykalnych. Dzięki wcześniejszej pracy metoda projektu uświadomiłyśmy sobie, że najlepiej uczymy się dzięki „doświadczaniu” i zastosowaniu naszej wiedzy i umiejętności w praktyce. Pomysł nakręcenia filmu wydawał się nam wręcz idealny! Z jednej strony to my szybciej i w ciekawszy sposób przyswoimy nowy materiał, z drugiej stworzymy materiał dydaktyczny dla nauczycieli, który będą mogli zastosować na lekcji i do pracy własnej dla uczniów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

WORTWOLKE